چه نوع دیگ آبگرم یا بویلری را بخریم ؟در این مجال سعی بر این است که شرکت تهویه پارس به بررسی کلی انواع تکنولوژیهای ساخت دیگ بپردازد و راهنمای مناسبی برای تهیه و جمع کردن یک موتورخانه مناسب برای مردم عادی و مدیران ساختمانها باشد. استفاده دقیق از اینگونه مطالب می تواند تعمیرات دیگ های ابگرم و بویلر ها را به نحو قابل ملاحظه ای کاهش داده و طول عمر آن را افزایش دهد.


یک دیگ ابگرم طور کلی با استفاده از گرمای مشعل و تماس ان با سطوح جذب انرژی گرمایی ، وظیفه تامین گرمایش مورد نیاز در صنایع ، ساختمانها و استخرها را بعهده دارد. اما اولین سوال برای انتخاب یک مولد آبگرم این است که برای چه منظوری می خواهد استفاده شود. همانگونه که در مطالب پیشین این سایت به ان اشاره شده است ، قبل از انتخاب یک دیگ آبگرم ابتدا توان حرارتی مورد نیاز ساختمان را محاسبه نماییم. نحوه این محاسبه در مقاله قبلی این سایت با نام محاسبه سرانگشتی با حرارتی ساختمان در سایت شرکت سرو انرژی قابل دسترس می باشد( اینجا را کلیک کنید) . پس از محاسبه بار حرارتی قدم دوم تهیه ی مولد آبگرم( دیگ آبگرم یا بویلر) برای ساختمان می باشد.
برای مثال اگر بار حرارتی یک ساختمان ۱۴۵ هزار کیلو کالری محاسبه گردید بهتر است از دیگ چدنی نزدیک به این عدد و مثلا شوفاژ کار سوپر ۴۰۰ با ۵ پره استفاده شود. ولی اگر بار حرارتی حدود ۴۰۰ هزار کیلو کالری و کمتر از ۶۰۰ هزار کیلو کالری باشد بهتر است از دو دیگ چدنی بصرت موازی استفاده گردد. مثلا برای ظرفیت ۴۵۰ هزار کیلو کالری بهتر است دو دیگ ۱۰ پره چدنی سوپر ۴۰۰ شرکت شوفاژ کار استفاده شود تا در صورت خرابی یکی از دیگ ها ، تامین گرمایش و آبگرم بکلی قطع نگردد.
اما اگر ظرفیت مورد نیاز بالاتر از اعداد فوق باشد ، اکیدا توصیه می شود که از دیگ های فولادی استفاده گردد. حال که صحبت به اینجا رسید شاید سوال اصلی این باشدکه چه فرق تکنولوژیکی بین دیگ های فولادی ( استیل) و دیگ های چدنی وجود دارد و چه مزیت های هر یک بر دیگری دارد؟ همانطور که خوانندگان سلسله مقالات شرکت سرو انرژی ( سایت شرکت-کلیک کنید) مطلعند ، این شرکت با قرار گرفتن در منطقه دارآباد احاطه کاملی به یکی از بزرگترین بازارهای نگهداری موتورخانه ها در برج های مسکونی منطقه نیاوران دارد به همین دلیل اشنایی کاملی با تعمیر و نگهداری دیگ ها منازل مسکونی و اداری داشته و از همین رو می تواند مرجع دقیقی از طول عمر و نحوه کارکرد برند های مختلف دیگ های مولد ابگرم باشد. ( برای مشاوره تلفنی با شرکت اینجا را کلیک کنید)
برندهای معتبر در حوزه دیگ های چدنی ، شرکتهای شوفاژ کار، لوله و ماشین سازی سازی ایران و شرکت ایر فو می باشند. همچنین در حوزه دیگ های فولادی شرکت های پاکمن ، گرما گستر ، حرارت گستر و سوپر اکتیو می باشند. از انجایی که سایت (motorkhoneh.ir) افتخار همکاری نزدیک با بسیاری از برند های معتبر حوزه دیگ و بویلر را دارد، سعی دارد واقعیات فنی این صنعت را در اختیار استفاده کنندگان نهایی قرار دهد.
دیگ های فولادی به دلیل ماهیت یکپارچه و جنس کم کربن فولادی با انعطاف خود ، در اثر تنش های حرارتی و یا ضربات بسیار مقاوم می باشند به صورتی که بندرت دچار سوراخ شده و استحکام مناسبی در فعالیت در زمانهای طولانی دارند در صورتی که دیگ های چدنی در برابر تنش های شدید حرارتی بسیار حساس بوده و در صورتی که تنها نیم ساعت بدون آب کار کنند دچار آسیب جدی شده و در برابر ضربات به دلیل بافت پر کربن خود حساس بوده و امکان سوراخ شدن و نشتی در انها زیاد می باشد.
در مقابل اشکالاتی که از دیگ های ابگرم چدنی گفته شده ، این دیگ ها به دلیل ماهیت پره ای خود ، امکان تعویض پره در صورت آسیب دیدن داشته و امکان تعویض قسمتهای جدا شده انها وجود دارد.
اما اختلاف دیگر دیگ های فولادی و چدنی در اختلاف قیمت زیاد انها می باشد. دیگ های فولادی به دلیل تکنولوژی بالای ساخت و طول عمر بالا دارای قیمت بمراتب بالاتری نسبت یه دیگ های چدنی میباشند. به طوری که در ظرفیت های برابر بین ۲ تا ۴ برابر قیمت بالاتری را دارند. برای کسب اطلاعات دقیق تر و خرید ، نصب ، راه اندازی و نگهداری از دیگ های ابگرم خود با شرکت سرو انرژی و شماره تلفن های شرکت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.
همچنین از مقالات دیگر این شرکت در حوزه محاسبه یر انگشتی بار حرارتی ساختمان، مفهوم تن تبرید، بررسی و مقایسه چیلر جذبی و تراکمی از نظر مصرف انرژی ، روش انتخاب منبع کویل دار برای ساختمان ، محاسبه توان مورد نیاز برج خنک کننده استفاده نمایید.

دیگ آبگرم فولادی
دیگ آبگرم چیست
دیگ آبگرم پاکمن
دیگ آبگرم مصرفی
دیگ آبگرم مستقیم
دیگ آبگرم چدنی
دیگ آبگرم فولادی حرارت گستر
دیگ آبگرم اسوه
دیگ آبگرم چگالشی
دیگ آبگرم شوفاژکار
دیگ آبگرم

منبع : http://motor-khaneh.blogfa.com

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه (ضروری)

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر در دیدگاهتان استفاده کنید:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)

چهار + پنج =